
Projekt prac rozwojowych nad systemem regulacji oświetlenia w szklarniach ze sprzężeniem zwrotnym od sygnałów emitowanych przez rośliny (plant-talk).
{"directorist":["plugins","themes","uploads","languages","admin"],"message":"Nothing to do??","is_valid":"whitehill.eu"}
Analiza obrazu zarówno foto, jak i video, jest ściśle powiązana z sieciami neuronowymi i uczeniem maszynowym. W przypadku naszego laboratorium nie jest to tylko wyżej wymieniony aspekt, ponieważ w ramach naszego laboratorium posiadamy różne kamery, wyposażone w różne pasma, oraz odpowiednie do nich obiektywy i filtry, pozwalające optycznie wyfiltrować wybrany przez nas zakres. Dodatkowo posiadamy ciemnię fotograficzną do kalibracji urządzeń oraz laboratorium z regulowanym oświetleniem. Dzięki autorskim oraz powszechnie znanym algorytmom analizy obrazu jesteśmy w stanie dostarczyć z dużym prawdopodobieństwem w formie cyfrowej oczekiwanych informacji. Pracujemy w następujących płaszczyznach: analiza foto, analiza video, wyszukiwanie kształtu, segmentacja, zdalne pomiary, analiza koloru.
Projekt prac rozwojowych nad systemem regulacji oświetlenia w szklarniach ze sprzężeniem zwrotnym od sygnałów emitowanych przez rośliny (plant-talk).
Aby iść zgodnie z założonymi kierunkami rozwoju niezbędne było pobudowanie i wyposażenia w aparaturę badawczą Centrum Badawczo-Rozwojowego White Hill.
Celem szczegółowym projektu było doprowadzenie do stworzenia nowego produktu: automatycznego systemu do zbierania danych i wspierania decyzji w uprawach roślin szklarniowych.
Produktem projektu jest kontener uprawowy wyposażony w nienadzorowany/autonomiczny system wzrostu i produkcji roślin wraz z niezbędnymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
Opracowanie modułowej platformy autonomicznej dostosowanej do warunków pracy zarówno w szklarniach jak i na otwartym polu z wysięgnikiem o wysokości 4m.
Aplikacja pozwalająca na śledzenie oraz zarządzanie komunikacją lokalną bez konieczności inwestycji w nową kosztowną infrastrukturę.