Loading...

Laboratorium robotyki

rob1
apla-1

Opis laboratorium

Robotyka wymaga specjalistycznego oprogramowania takiego jak SOLD WORKS, w które wyposażone jest nasze laboratorium w dziale projektowym. Za pomocą tego rozwiązania przeprowadzane są również symulacje. Dodatkowo niezbędnymi elementami są miejsca montażowe dla prototypu wraz z kompletem narzędzi obrabiarek itd. W niedługim czasie do wyposażenia dołączy także system drukujący 3D oraz ploter laserowy. Dzięki temu oraz naszym kompetencjom jesteśmy w stanie przygotować w tej dziedzinie zarówno projekt, dokonać symulacji obciążeń, jak i przygotować dodatkowy prototyp. Nasz zespół posiada doświadczenie w projektowaniu dedykowanych systemów robotycznych, a nasze kompetencje zostały potwierdzone nagrodami i wyróżnieniami członków zespołu w tym zakresie. Główne obszary naszych zainteresowań to: projektowanie, symulacja obciążeń, prototypowanie, badania i audyt, optymalizacja działania, linie produkcyjne.

Projekty w laboratorium

ROBOTYKA

Projekt prac rozwojowych nad systemem regulacji oświetlenia w szklarniach ze sprzężeniem zwrotnym od sygnałów emitowanych przez rośliny (plant-talk).

Wyposażamy własne centrum w drukarkę 3D do wydruku zarówno w poliamidzie oraz karbonie i innych materiałach. Dzięki temu możemy wykonywać zaawansowane elementy.

System sprawnego zarządzania i obsługi oczekujących pacjentów usprawni funkcjonowanie rejestracji, gabinetów lekarskich i izb przyjęć zapewni wysoki poziom obsługi pacjentów.

Celem szczegółowym projektu było doprowadzenie do stworzenia nowego produktu: automatycznego systemu do zbierania danych i wspierania decyzji w uprawach roślin szklarniowych.