Loading...

Laboratorium robotyki

rob1
apla-1

Opis laboratorium

Robotyka wymaga specjalistycznego oprogramowania takiego jak SOLD WORKS w które wyposażone jest nasze laboratorium w dziale projektowym. Za pomocą tego rozwiązania przeprowadzane są także symulacje.  Dodatkowo niezbędnym jest miejsce montażowe dla prototypu, wraz z kompletem narzędzi obrabiarek itd. W niedługim czasie do wyposażenia dołączy także system drukujący 3D oraz ploter laserowy. Dzięki temu oraz szeroko pojmowanym kompetencjom jesteśmy w stanie przygotować w tej dziedzinie zarówno projekt, dokonać symulacji obciążeń czy też przygotować dodatkowy prototyp. 

Nasz zespół posiada doświadczenie w projektowaniu dedykowanych systemów robotycznych, nasze kompetencje zostały potwierdzone nagrodami i wyróżnieniami członków zespołu w tym zakresie. W szczególności zajmujemy się: 

Projekty w laboratorium

ROBOTYKA

Projekt prac rozwojowych nad systemem regulacji oświetlenia w szklarniach ze sprzężeniem zwrotnym od sygnałów emitowanych przez rośliny (plant-talk).

Wyposażamy własne centrum w drukarkę 3D do wydruku zarówno w poliamidzie oraz karbonie i innych materiałach. Dzięki temu możemy wykonywać zaawansowane elementy.

System sprawnego zarządzania i obsługi oczekujących pacjentów usprawni funkcjonowanie rejestracji, gabinetów lekarskich i izb przyjęć zapewni wysoki poziom obsługi pacjentów.

Celem szczegółowym projektu było doprowadzenie do stworzenia nowego produktu: automatycznego systemu do zbierania danych i wspierania decyzji w uprawach roślin szklarniowych.

Produktem projektu jest kontener uprawowy wyposażony w nienadzorowany/autonomiczny system wzrostu i produkcji roślin wraz z niezbędnymi zabiegami pielęgnacyjnymi.