
Projekt prac rozwojowych nad systemem regulacji oświetlenia w szklarniach ze sprzężeniem zwrotnym od sygnałów emitowanych przez rośliny (plant-talk).
Nasze laboratorium biologiczne posiada w swoim zakresie szklarnie doświadczalną o w pełni kontrolowanych warunkach wraz z oświetleniem umożliwiającym na sterowanie spektrum światła. Do upraw stosujemy technologię hydroponiczną w rynnach uprawowych. Szklarnia ta odzwierciedla w zakresie wysokości i wyposażenia szklarnie produkcyjne co daje nam możliwość prowadzenia wiarygodnych badań. Posiadamy także pieczarkarnie doświadczalną. Posiadana aparatura badawcza pozwala na pomiary zarówno intensywności jak i spectrum oświetlenia, temperatury roślin wraz z widmem, wydajności aparatu fotosyntetycznego większością znanych na świecie metod, analizą architektury łanu itd. Posiadamy także osiem oddzielnych namiotów uprawowych w których możemy zasymulować różne stresory roślinne.
Posiadamy także zarówno odpowiednią wiedzę jak i kompetencje do przeprowadzenia badań na roślinach z zakresu stresów oraz wydajności aparatu fotosyntetycznego, „Rozmawiamy z roślinami”. Pracujemy na następujących płaszczyznach:
Projekt prac rozwojowych nad systemem regulacji oświetlenia w szklarniach ze sprzężeniem zwrotnym od sygnałów emitowanych przez rośliny (plant-talk).
Aby iść zgodnie z założonymi kierunkami rozwoju niezbędne było pobudowanie i wyposażenia w aparaturę badawczą Centrum Badawczo-Rozwojowego White Hill.
Celem szczegółowym projektu było doprowadzenie do stworzenia nowego produktu: automatycznego systemu do zbierania danych i wspierania decyzji w uprawach roślin szklarniowych.
Produktem projektu jest kontener uprawowy wyposażony w nienadzorowany/autonomiczny system wzrostu i produkcji roślin wraz z niezbędnymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
Opracowanie modułowej platformy autonomicznej dostosowanej do warunków pracy zarówno w szklarniach jak i na otwartym polu z wysięgnikiem o wysokości 4m.