Loading...

Food Container

CECHY PROJEKTU


  • Nazwa projektu: Food Container
  • Klient: projekt własny
  • Kategorie: AI, biologia, elektronika, robotyka
  • Typ badań: przemysłowe i rozwojowe
  • Okres badawczy: 2019 - 2025
  • Efekt projektu: wdrożony produkt

Opis projektu

FoodContainer to rozwiązanie pozwalające na autonomiczną i inteligentną podczas procesu wegetacyjnego uprawę roślin warzyw oraz ziół w dowolnym miejscu niezależnie od otaczającego klimatu jedynie z dostępem do wody i energii. Rozwiązanie może być skalowalne, co daje możliwość stworzenia samowystarczalnej sekcji produkcyjnej. Dodatkowo kontenery produkcyjne wyposażone są w roboty/manipulatory pozwalające na dokonywanie zabiegów pielęgnacyjnych bez konieczności pracy ludzkiej. Unikalny jest także system sterowania klimatem i pożywką oparty o analizę obrazu oraz wydajność aparatu fotosyntetycznego roślin.

Innowacją jest nienadzorowany/autonomiczny system wzrostu i produkcji roślin wraz z niezbędnymi zabiegami pielęgnacyjnymi umiejscowiony w środowisku kontrolowanym z możliwością transportu i skalowania. Dodatkowo kontener produkcyjny jest łatwy do transportu i wymaga podłączenia tylko wody oraz energii elektrycznej do rozpoczęcia produkcji. Innowacja pozwala na produkcję roślin, warzyw i ziół niezależnie od warunków klimatycznych otoczenia przy wykorzystaniu źródeł zielonej energii najlepszej dla danego regionu.

Oczywiście istnieją kontenery do uprawy roślin w aquaponice, jednak wszystkie dostępne na rynku rozwiązania wymagają zaangażowania pracowników na poziomie co najmniej 4 godzin dziennie. Dodatkowo nasze kontenery są skalowalne oraz posiadają kontener do produkcji rozsady, dzięki temu ich określony układ oraz zasilenie za pomocą zielonej energii pozwalają na stworzenie innowacyjnego ekosystemu produkcji roślin.